• 15.jpg
  • 10439247_734514589924932_347651729_o.jpg
  • 10449414_734514596591598_567004921_o.jpg
  • 10.jpg
  • 10474769_734514683258256_830614647_o.jpg
  • 2bddff123.jpg
Mariusz Wawrzyńczyk

Mariusz Wawrzyńczyk

 

 

*     Zwycięzca  koncertu "Debiuty ze Skaldami", podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (współnie z Justyną  Panfilewicz).

Absolwent Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu (2012).

*      Uczestnik programów typu talent show: „Bitwa na Głosy” (TVP 2, finał, grupa Urszuli Dudziak), Dwukrotny uczestnik programu "Szansa na Sukces" (TVP2). Wystąpił podczas III i IV Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej, czyli Kabaretobranie (POLSAT) czy w emitowanym na antenie TVP1 programie "Świat się kręci".

*      Wystąpił w "Pytaniu na śniadanie" (TVP2), „Dzień Dobry TVN” (TVN), „Muzyczne Strefa ITV” (ITV) „Teleexpress” (TVP1), „Qadrans qltury” (TVP Warszawa), „Na tapecie” (Superstacja) czy „Baw mnie” (Polsat Cafe).

*    Pierwszy solowy singiel „Lepiej bez słowa” (muz. A. Abramek, P.Sot, sł. G. Lutosławska), napisany został przez autorów współpracujących z Bajmem, Kasią Kowalską, Andrzejem Piasecznym czy Maryla Rodowicz.

*      Jego drugi singiel to „Jedyny raz”. Skomponowany został przez Przemka Puka (komponuje dla Kasi Wilk, Libera, Meza).

*      Teledysk do kolejnej jego piosenki „Jeszcze wierzę” został nakręcony przez Michała Jagiełło, który pracował przy produkcji takich wideoklipów jak „Flirt” Sylwii Grzeszczak, „My Słowianie” Donatana i Cleo czy „Insomia” Honoraty „Honey” Skarbek.

*      Czwartym jego singlem jest piosenka „Placebo” skomponowana przez Arturasa Judysa, litewskiego producenta i kompozytora.

*      Miłość jest wśród nas” to z kolei piosenka skomponowana dla Mariusza przez Tomka Luberta (kompozytor Dody, Virgin, Volver czy Video). "Będzie dobrze", to z kolei singiel, do którego muzykę i słowa napisał producent SORGO. Mariusz rozpoczął także współprace z Marcinem Nierubcem, której efekty będą widoczne na jego solowej płycie.

*      Nagrał duet z Krzysztofem „Jarym” Jaryczewskim (ex Oddział Zamkniety) do piosenki „Ten wasz świat” utrwalony na płycie Dobrego Piwa, w którym śpiewał.

*      Zaśpiewał w duecie z Anną Rusowicz.

*      Stypendysta Marszałka Województwa Lubuskiego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

*      Ma za sobą wsparcie takich gwiazd jak chociażby Urszula Dudziak, która pisze: "Obserwuję Mariusza od czasu "Bitwy na Głosy" i bardzo mnie ucieszył fakt, że komponuje utwory i je nagrywa. Singiel "Jedyny Raz" przez niego zaśpiewany świadczy, że jest to wokalista gotowy do zaistnienia na naszym rynku muzycznym. Piosenka "Jedyny raz" ma nośną melodię, świetny aranż a głos i wykonanie na zawodowym poziomie. Kibicuję Mariuszowi z wielkim entuzjazmem".
Mariusz Wawrzyńczyk
urodził się na Śląsku w Będzinie 27 sierpnia 1988 roku. Po kilkunastu latach przeniósł się do Kożuchowa w województwie lubuskim. Tam szkolił warsztat w Kożuchowskim oraz Nowosolskim Domu Kultury pod okiem instruktorów Jana Sompolińskiego oraz Roberta Kajdanowicza. Był również wokalistą i tancerzem w zespole folklorystycznym "Lubuskie Słoneczko". Ukończył Liceum Ogólnokształcącym im. K.K Baczyńskiego w Nowej Soli, gdzie rozwijał swojej pasje muzyczne.

W 2012 roku ukończył z wyróżnieniem dwuletnie Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena przy Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Mariusz Wawrzyńczyk jest laureatem i uczestnikiem około 30 Ogólnopolskich Festiwali Piosenki m.in. Festiwalu Twórców Piosenki Polskiej, Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Młodej Europy "CANTO CANTARE" czy Grand Prix XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 pt. "Powróćmy do piękna w słowie i muzyce" (Wyszków 2016).

Utwory jego prezentowane były w: Radio Eska, RMF MAXX, Jedynka Polskie Radio, Radio Łódź, Polskie Radio Rzeszów, Polskie Radio Lublin, Polskie Radio „Zachód”, Radio Zielona Góra, MC Radio,  Blue FM Poznań, Radio Traffic, Radio Grudziądz, Radiu Ziemi Wieluńskiej, Radio Rekord, „Muzyczne radio” Jelenia góra, Radio Vanessa, Polskie Radio PiK itd.

Uczestniczył w różnegorodzaju warsztatach wokalnych, brał udział w 2008 roku w "WORKSHOP CARPATHIA FESTIVAL" prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską oraz w "II WORKSHOP CARPATHIA FESTIVAL" prowadzonych przez Lorę Szafran.


Przez 2 lata był wokalistą zespołu JAAD. Wspólpracował z gubińskim zespołem DOBRE PIWO, z którym nagrał płytę zatytułowaną "Chore zmysły".

WSPÓŁPRACA ORKIESTRY:

- Orkiestra Tomka Szymusia

- Orkiestra Rozrywkowa Aleksandra Maliszewskiego „Alex Band”

- Orkiestra Rozrywkowa „The Engineers Band”

- Orkiestra festiwalowa „Carpathia Festival” pod dyrekcją Zbigniewa Jakubka.

- Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego


Dyskografia:
 Rok  Nazwa
2016


2015

2014


2013

2012
"Peron"-Jubileuszowya płyta Krzysztofa Jaryczewskiego Jary OZ-Universal Music Polska


"Będzie dobrze"- solowy singiel (MyMusic)

"Miłość jest wśród nas" - solowy singiel (wydawca MyMusic)
"Placebo" - solowy singiel (wydawca MyMusic)

"Jeszcze wierzę" - solowy singiel (wydawca MyMusic)
"Jedyny raz" - solowy singiel (wydawca MyMusic)
"Lepiej bez słowa" - solowy singiel  (wydawca MyMusic)
  Dobre Piwo- "Chore zmysły"
 2011  Policealne Studium Piosenkarskie "Goń Latawce"
 2010  II Festiwal Piosenki im. Czesława Niemena Luboń 2011
 2009  Jaad- "Trzy Elementy"
 2009  "Cztery Kultury. Tradycyjne pieśni ludowe w aranżacjach etno, pop, rock"- Polskie Radio Rzeszów
 2008  Warsztaty wokalne" Carpathia Festival Vocal Worskshop"- Polskie Radio Rzeszów
 
 

Mariusz Wawrzyńczyk - Jeszcze wierzę

There seems to be an error with the player !

Wideo